Utrata dziecka to jedno z najcięższych doświadczeń. W tak trudnym okresie trzeba znaleźć siłę, aby zmierzyć się z koniecznością zorganizowania pogrzebu oraz dopełnieniem wszelkich niezbędnych formalności. Przeczytaj, jak przejść przez ten proces i załatwić kwestie formalne.

Wybór odpowiedniej firmy pogrzebowej i pomoc w uzyskaniu dokumentów po śmierci dziecka

Podstawowym krokiem jest wybór właściwego zakładu pogrzebowego. Najlepiej wybrać firmę oferującą usługi w wielu miejscowościach na terenie Polski. Ze swojej strony zapewniamy rzetelność i doświadczenie w organizacji pogrzebów dzieci.

Przed rozpoczęciem organizacji pochówku, konieczne jest zgłoszenie zgonu oraz uzyskanie odpowiednich dokumentów. Na podstawie aktu zgonu, rodzice uzyskują dokument umożliwiający zorganizowanie pogrzebu – tzw. zaświadczenie o zezwoleniu na pochówek. Zajmujemy się także dopełnieniem tego rodzaju formalności.

Organizacja ceremonii pogrzebowej i wybór miejsca spoczynku

Nasze usługi pogrzebowe na terenie Wisły Wielkiej obejmują organizację pogrzebu dziecka, który może przybierać różne formy. W zależności od wyznawanej przez rodzinę religii oraz indywidualnych upodobań. Oferujemy także możliwość zorganizowania ceremonii świeckiej, jeśli rodzina nie wyznaje żadnej religii.

Ważnym elementem organizacji pogrzebu jest wybór miejsca spoczynku dla dziecka. Do dyspozycji rodziców są cmentarze komunalne, parafialne czy kolumbaria. W każdym przypadku zajmiemy się załatwieniem kwestii związanych z nabyciem miejsca na cmentarzu oraz wyborem trumny. Jeśli rodzice zdecydują się na kremację, pomożemy również w wyborze urny, a następnie miejsce przechowywania prochów.